Με “σύμμαχο” τελικά τον καιρό, αφού οι προβλέψεις για βροχή δεν επιβεβαιώθηκαν, χιλιάδες Καλλιθεάτες και Καλλιθεάτισσες βρέθηκαν από νωρίς το πρωί, στο δημοτικό πάρκο αθλητισμού και αναψυχής της Καλλιθέας για να γιορτάσουν τα κούλουμα.
Ο Καλλιθεάτης Γιώργος Γερολυμάτος και η Στέλλα Κονιτοπούλου με λαικά, παραδοσιακά και νησιώτικα τραγούδια έδωσαν το τόνο στον γλέντι. Και φυσικά την τιμητική τους είχαν το άφθονο κρασί και τα σαρακοστιανά εδέσματα που ο δήμος φρόντισε να μην λείψουν από κανένα συμπολίτη μας.
Σχετικές δημοσιεύσεις
-
Οι εγγραφές για το 12ο Kallithea Run 2024 άνοιξαν με early bird τιμές!
Ο αγαπημένος μας αγώνας, πουδιοργανώνει ο Φιλαθλητικός Σύλλογος Καλλιθέας με τη συνεργασία του Δήμου Καλλιθέας έρχεταιγια 12η χρονιά την Κυριακή 7 Απριλίου 2024 στην... -
ΚΠΙΣΝ: Ανακοίνωση νέου Διοικητικού Συμβουλίου
Την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε Γενική Συνέλευση της Ανώνυμης Εταιρείας με την επωνυμία «Κέντρο Πολιτισμού... -
Ασκούνης: Νέο χαράτσι 2 εκ. ευρώ θα πληρώσει το 2024 ο Δήμος μας
Η Κυβέρνηση με τροπολογία που πέρασε αιφνιδιαστικά ζητά από τους Δήμους να καταβάλλουν 240 εκατ. €...