ΓΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ -ΑΝ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ( κ15)

Η Καλλιθέα στο δεύτερο παιχνίδι της για το πρωτάθλημα της ΕΠΣ ΑΘΗΝΑΣ συνέτριψε την ομάδα ρης ΑΝ/ΣΗΣ Πετρούπολης με σκορ 8 -1 η ομάδα του Κώστα Ελευθεριάδη που προέρχονταν από ήττα την πρώτη αγωνιστική μπήκε πολύ δυνατά μέσα στο παιχνίδι χωρίς να αφήσει πολλά περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει κάτι από το ματς.Η Καλλιθέα προηγήθηκε μόλις στο 4λεπτό με τον Παλαντέσκου και η συνέχεια έγινε πιο εύκολη αφού είδε τον τον ίδιο και τους Παπαχρήστο ,Φραγκογιάννη να πετυχαίνουν άλλα τέσσερα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 5-0.Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις αλλαγές η Καλλιθέα συνέχισε να είναι καταιγιστική και έφτασε να προηγείται με σκορ 8-0.Η ομάδα της Πετρούπολης έφτασε στο γκολ της τιμής στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ έξω από την περιοχή.