Ανεβασμένη η Καλλιθέα

Ικανοποίησε η αθηναϊκή ομάδα στο φιλικό με τον Απόλλωνα Σμύρνης, παρά την ήττα της με 1-2.
Την ήττα με 1-2 γνώρισε η Καλλιθέα στο φιλικό της Παρασκευής (6/10) που διεξήχθη στο «Ελ Πάσο» με την «Ελαφρά Ταξιαρχία», παρουσιάζοντας αρκετά βελτιωμένο πρόσωπο.

Στο 25′ ο Απόλλων προηγήθηκε με το σουτ του Κιταμπαλά, ενώ στο 40′ έχασε ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, καθώς είχε δοκάρι με τον Κονέ. Το 0-1 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, ωστόσο, στο ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 48′ ο Σιατραβάνης με κεφαλιά έκανε το 0-2. Για τους γηπεδούχους μείωσε στο τελικό 1-2 ο Ξόμπλιος με σουτ στο 49.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Μαρσέλο Τροΐζι): Κουτογλίδης, Βασιλείου, Ντιακιτέ, Συριόπουλος, Παπαγγελής, Καντέ, Μίγγος, Μακό, Χοτζάλι, Ταλέντο, Ξόμπλιος.
Έπαιξαν και οι: Βορύλλας, Ζεζάι, Παναγιωτίδης, Μήλιος, Τουρούκης, Κερασίδης, Βινίσιους.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ζόραν Βούλιτς): Χουάντερσον, Ντάσιος, Μπιζιμίν, Χουάρες, Βαλλιάνος, Παπάζογλου, Μενδρινός, Κονέ, Κιταμπαλά, Μάατσεν, Μαατσί.
Έπαιξαν και οι: Ταΐρης, Ζαρόπουλος, Κύργιας, Βαφέας, Μπάμπιαρζ, Καλλέργης, Σιατραβάνης, Καστιγιέχος, Αλμπάνης, Κούρος, Κοντοές, Κατσάρας.