Γκαζωμένη η Καλλιθέα

Σε ανοδική πορεία η Καλλιθέα, καθώς συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα με το 2-0 επί του ΑΟ Χανιά και κέρδισε θέσεις στον βαθμολογικό πίνακα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπέλης. Τρίτη συνεχόμενη νίκη (δύο για το πρωτάθλημα, μια για το Κύπελλο) σημείωσε η Καλλιθέα, καθώς έκαμψε την αντίσταση και του ΑΟ Χανιά στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Football League. Με δέκα ποδοσφαιριστές αγωνίστηκε για σχεδόν 25 λεπτά η ομάδα του Νίκου Παντέλη, καθώς ο Πίκολο αντίκρισε δεύτερη κίτρινη στο 68’, ενώ την πρώτη την είδε δέκα λεπτά νωρίτερα.
Τα δύο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπέλης. Στο 9’ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, ενώ στο 37’ έβαλε γερές βάσεις για να πάρει το τρίποντο η ομάδα του, καθώς ύστερα από ωραία συνεργασία Λουκάνοβιτς, Αρναρέλλη βγήκε απέναντι από τον Μπλάζιτς και δεν λάθεψε, κάνοντας το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στο δεύτερο μέρος και στο 60’ λίγο έλειψε να μειώσουν, καθώς ο Μασάδο έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κατσούλη με εκτέλεση φάουλ.