Λαμία-Καλλιθέα 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στη Λαμία και την Καλλιθέα στο ΔΑΚ Λαμίας.

Οι δύο προπονητές έκαναν δοκιμές, ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες.

Ελάχιστες φάσεις σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και το σκορ άνοιξε για τη Λαμία στο 57’ με το διαγώνιο σουτ του Βασιλόγιαννη μετά από πάσα του Τσούργιουριτς. Έξι λεπτά αργότερα στο 63’, ήρθε η απάντηση από την Καλλιθέα με σουτ του Μπέλλη που νίκησε τον Μπλάζιτς για το 1-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γιάννης Σωσώνης με βοηθούς τους Καραγιάννη και Λιτοσελύτη.

ΠΑΣ Λαμία 1964 (Μπάμπης Τεννές): Γεωργίου, Φατιόν, Ζαχαρόπουλος (26΄ Αρκούδας), Κωστόπουλος, Μαλισσόβας (26΄Αντωνίου), Μκριτσιάν, Μουμίν, Ντάλλας, Τσαμούρης, Χαϊκάλης, Γκούρμα

Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν οι: Μπλάζιτς, Τσιούρισιτς, Καμαρά, Γενκά, Βασιλόγιαννης, Ζουλιώτης, Λαμπρόπουλος (75΄Μάριτς), Νεόφυτος, Ρεπετσάς, Φράγκος, Λεάντρο

ΠΑΕ Καλλιθέα (Σταύρος Ηλιόπουλος): Κατσούλης (60΄ Μιχελής), Τσιούμας (46΄Μπέλλης), Παγώνης (67΄ Συριόπουλος), Τσώνης (46΄Τσίπρας), Μπριλάκης (67΄Πίκολο), Κατσικογιάννης (55΄ Δημητρίου), Νικολάου (67΄Μάρτσιο), Jordi (46΄Αργιαννούτσος), Πιτταράς (46΄Λεβέντης), Machado (46΄Βεζυρτζόγλου), Αρναρέλλης (46΄Σταματάκος)